Створення повітряної опалювальної системи на основі каміна
УВАГА АКЦІЯ!!!
При замовленні даної послуги, тривимірна комп'ютерна візуалізація майбутнього каміна безкоштовно!
-
Реактивна турбіна
-
Внутрішнє облицювання топки (рефрактор і чавун)
-
Теплообмінник
-
Термостійке скло
-
Зона допалювання (подвійне згоряння)
-
Кесон конвекційного контуру з теплоізоляцією
-
Клапан (регульований шибер) топки
-
Повітря нагрівається всередині конвекційного контуру
-
Виходи для дистрибуції гарячого повітря
-
Нагнітальний блок c вбудованим кондиціонером, знаходиться під топкою
Як подальший розвиток повітряної системи опалення можна розглядати систему «мультиенергетичний камін» від компанії FONDIS (Франція). У такій системі, крім традиційного дров'яного опалення з нагнітанням, передбачені режими опалення тепловим насосом повітряного типу та режим кондиціонування, тобто, фактично камін перетворюється на кліматичну систему, яка працює в автоматичному режимі з можливістю програмування і потребує Вашого втручання тільки тоді, коли необхідно інтенсивне опалення дровами.
Двитись усі мультиенергетичні каміни в нашому каталозі
Наші фахівці мають досвід проведення робіт з облаштування систем опалення на основі камінів з 1998 року.
Виклик інженера на ваш об'ект
Повітряну систему опалення можна створити на основі будь-камінної топки "закритого" типу, як з вбудованою нагнітальною системою, так і без неї. Звичайно, якщо виробник вже вмонтував в топку систему примусової вентиляції - це полегшує завдання з опалення віддалених від місця розташування каміна обсягів (приміщень) будинку.
Дивитись усе топки з вбудованою системою вентиляції
Однак, навіть якщо топка не укомплектована системою вентиляції, ми можемо укомплектувати її зовнішнім нагнітальним блоком у разі потреби.
Опалення Вашого будинку каміном - це реально ...
!!! В данну послугу також входить: Створення ексклюзивного каміну - дивитись...
Склад системи:
- Димохід
- Камінна топка «закритого» типу зі склом
- Конструкція каміна з конвекційним контуром - теплоізольованим об'ємом, всередині якого розташована камінна топка і в якому відбувається основний теплообмін - теплоносій повітря забирає тепло від гарячої топки
- Декоративна частина каміна (облицювання, портал)
- Система теплоізольованих каналів (повітроводів) для розподілу гарячого повітря по приміщеннях
- Декоративні решітки в місцях виходу гарячого повітря (регульовані або нерегульовані)
- Опціонально: система нагнітання конвекційного повітря (вбудована в камінну топку або окремий блок)
Так які аспекти важливі при виборі компонентів опалювальної системи? Розглянемо варіанти реалізації даної системи в сучасному котеджі:
Сучасні камінні топки - це досить потужні опалювальні агрегати. Залежно від розміру, моделі, і режиму горіння їх потужність коливається в середньому в межах 3-20 кВт, що дозволяє побудувати досить гнучку систему опалення. При цьому, варто розуміти, що для топок розрізняють потужність в редукованому режимі (з мінімальним воздухоподдувом), номінальна і максімальна потужність. Що ж це означає? У мінімальному режимі, заслінка піддуву повітря в топку практично повністю закрита і відбувається плавне горіння (тління на остаточній фазі горіння) при мінімальній тепловіддачі (визначається для кожної конкретної моделі). У такому режимі більшість сучасних топок можуть пропрацювати на одному завантаженні дров (3-8 кг) досить довго - 6-12 годин при потужності 3-6 кВт. Якщо топка працює в такому режимі до 8 годин, вона класифікується як топка переривчастого горіння, якщо більше 8 годин - тривалого. У даному режимі звичайно досягається максимальний ККД топки (70-80%). Наступний режим роботи - номінальний (середній повітряпіддув), при цьому співвідношення потужності топки і ККД оптимальний, тобто потужність зростає приблизно до 6-15 кВт при ККД 60-70%. Середній час роботи на одному завантаженні в залежності від моделі в номінальному режимі може становити 5-10 годин. Максимальний режим відповідає максимально можливому повітряпіддуву для отримання максимального тепла, яке може виробити камінна топка. Природно, що витрата дров при горінні, відповідає режиму надходження повітря на горіння - від мінімального в редукованому режимі, до максимального в максимальному режимі і може складати від 0,3 до 4 кг на годину. Як Ви бачите, параметри топок дуже сильно варіюються, і виробники намагаються вказувати максимальну потужність в документації - Ваше завдання з'ясувати параметри в номінальному режимі - тобто найбільш використовуваний. При цьому, зверніть увагу і на інші режими: мінімальний покаже, наскільки Ваша топка стає економічніше при зменшенні подачі повітря (максимальний час горіння на одному завантаженні), максимальний - яким тепловим потенціалом Ви зможете скористатися при необхідності в швидкому теплі і при інтенсивному обігріві взимку ( максимальна потужність).
Виходячи з потреби приміщення в обігріві, можна обчислити потужність, необхідну для опалення приміщень Вашого будинку. Звичайно, такий показник як потужність опалювальної системи дуже сильно залежить від ступеня теплоізоляції будинку, однак для середньої якості теплоізоляції і при середній висоті стель 2,8 м, приблизно діє правило - 1 кВт на 10 м2 площі.
Таким чином, топка з середніми параметрами 10 кВт здатна комфортно обігріти площу близько 100 м2.
Подальше завдання при облаштуванні повітряної системи опалення - правильно розподілити тепло по будинку. Це завдання виконує система гнучких теплоізольованих каналів, по яких гаряче повітря з конвекційного контуру каміна надходить в інші приміщення будинку, квартири або дачі. Система дистрибуції повітря може функціонувати як за рахунок природної конвекції, так і за рахунок примусового нагнітання (або комбіновано). Якщо система розподілу повітря має в основному вертикальну спрямованість, то цілком можливо обійтися природною конвекцією (при цьому гаряче повітря виходить досить інтенсивно). Якщо інші приміщення віддалені від місця розташування каміна і передбачається тривала горизонтальна розводка, без агрегатів нагнітання не обійтися. Крім того, нагнітальна система збільшує комфортність використання каміна, включаючись автоматично при досягненні певної температури на вході. Також, додатковий відбір тепла можна здійснювати (хоча це і необов'язково) від ділянки димоходу (якщо використовується н.ж. труба) безпосередньо на наступному за каміном рівні (поверсі) будинку - якщо камін встановлений на 1-му поверсі і димар проходить всередині приміщення 2 -го поверху або мансарди - в такій ситуації доцільно облаштувати другий конвекційний контур навколо димохідного каналу. При цьому дану ділянку димоходу бажано реалізувати т.зв. радіаторного типу (з ребрами тепловіддачі). Проте, слід пам'ятати, що камінні топки нового покоління реалізовані таким чином, щоб більшу частину тепла акумулювати усередині конвекційного контуру, де і відбувається основний теплообмін. Для цього прогресивні виробники обладнують свої топки системами подвійного згоряння, при використанні яких, велика частина незгорілих залишків палива допалюються в спеціальних зонах з спрямованою подачею повітря (ще краще - попередньо нагрітого) та інколи з використанням каталізатора (каталізуючого шибера) або теплообмінника (пропускання димів за системою розпечених каналів). Такі системи сприяють додатковому приросту потужності топки. Крім того, використання системи подвійного згоряння дозволяє звести до мінімуму викид шкідливих продуктів згоряння в атмосферу (для деяких сучасних топок даний показник майже дорівнює нулю!)
Ми пропонуємо найширший вибір камінних топок від більшості провідних виробників і готові надати кваліфіковані консультації при купівлі даного виду продукції..
Стаття про вибір камінної топки
які так само можуть вас
зацікавити.