Мова: Рус | Укр

Вибір камінної топки

REALCOMFORT
ДЛЯ
ПОСТАЧАЛЬНИКІВ
допомога в продажі
розміщення в каталозі
REALCOMFORT
партнерська
програма
для професіоналів
будівельного ринка
Поради щодо вибору камінної топки
 
 
Як вибрати камінну топку ?
 
Професійні рекомендації. При покупці камінної топки, необхідно знати і розуміти термінологію такого обладнання. Крім того, така термінологія стане в нагоді вам в розділі вибору камінних топок, який знаходиться вгорі нашого каталогу камінних топок. Для більш докладної і зрозумілої інформації , переходьте за потрібним вам посиланнях знизу.
 

Каминная топка

Камінна топка ідеально підходять для обладнання нових каменів . Конструкція топки включає в себе димосборнік , а це означає , що вам забезпечена стабільна робота каміна , якщо дверцята топки повністю відкрита . Саме за цим , топки оснащують спеціальною системою для підйому скла. Завдяки цьому , зі свого закритого каміна ви завжди зможете отримати затишний відкритий домашній камін.
Камінна касета

Каминная кассета

Касета або вставка для каміна , в свою чергу, є параллелепипедом без димосборніка . В основному , таке обладнання працює при закритих дверцятах , незважаючи на те , що Ви можете відкривати дверцята для додавання дров , а процес горіння при цьому не буде перериватися , однак це слід плавно , щоб уникнути задимлення кімнати. Камінні касети розроблялися в 70 -і роки 20 -го століття в для модернізації великої кількості каменів у досить стислі роки . Проте , камінні касети в наш час можна використовувати також при створенні нових камінів , завдяки їх стрімкої еволюції.
 
Чавунний або сталевий корпус ?
 
Чавунні топки - представники класичного дров'яного опалення. Природно , чавун , завдяки своїм хімічним властивостям найбільше використовується при контакті з відкритим вогнем і роботі при підвищеному рівні температури до 600 градусів. Проте чавун , крім усього , має головний недолік - крихкість і високу ступінь температурного розширення при роботі , в слідстві чого лінійні розміри такого обладнання , нагріваючись , можуть збільшуватися до 2-3 см.
Чавунна топка для каміна
 

Чугунная топка для камина

Класичний збірний корпус (використовується у виробництві топок великою кількістю виробників) , складається з литих чавунних деталей , які пов'язані болтовими сполуками з використанням жаростійкого герметика. Даний корпус має досить значний недолік - топка , як правило , втрачає свої герметичні властивості через деякий час , в слідстві вифарбовування і вигорання герметика в ході експлуатації ( при постійних циклах температурного розширення і подальшого стиснення ) . Через втрату герметичності повітряний приплив на згоряння збільшується, потім - рівень температури згоряння підвищується , тому температурний знос топкових корпусу збільшується , крім того виникає ризик часткового (виникнення тріщин) або комплексного руйнування деталей топки і витоку димних газів в конвекційний повітря. Крім того , слід зазначити , що такі топки дуже рідко піддаються ремонту , тому що дуже важко знайти заміну вийшли з ладу елементам , не розбираючи основну конструкцію каміна.
 
Однак , незважаючи на це , такий вид виробництва камінних топок досить популярний зараз серед багатьох виробників через низьку собівартість такого обладнання. Плюсом також є так само те , що в середньому така топка , або піч без проведення повторної герметизації , служить досить довго - близько 20-30 років і плюс до всього , виробники удосконалять технологію з'єднання деталей збірного корпусу для того , щоб максимально збільшити рівень його надійності .
Сталева топка для камінаРабота за принципом дубльованого або подвійного корпусу камінних топок була спроектована для того , щоб позбутися від головного недоліку збірних чавунних топок. Для вирішення 

Стальная топка для камина

 
цієї проблеми , використовується спеціальна сталь , яка грунтується на жаростійкої збройової сталі типу CORTEN . Така сталь була обрана з міркувань її пластичності і легкості її зварювання . Сенс принципу подвійного корпусу - монтаж двох корпусів топки - зовнішнього і внутрішнього, які начебто вкладені один в іншій. Потрібно відзначити , що зовнішній корпус - суцільнозварний , виготовляється з пластичної сталі, що дає можливість зберегти герметичність топки на тривалий термін , а внутрішній корпус складається з жаростійким чавуну або шамотної / керамічної футеровки (або комбінованої ) . Внутрішній корпус захищає зовнішній від прямого впливу високих температур , декоративно прикрашає (наприклад , надає стиль цегляної кладки ) і дуже просто замінюється зсередини. Таким чином , була спроектована сучасна технологія виробництва камінних топок , яка зараз широко популярна серед більшості виробників камінних топок. Тривалість служби такої топки , порівняно з чавунною , більше в 2-3 рази.
Природно , різницю між двома різними топками можна відчути не відразу , а приблизно після 10-15 і більше років експлуатації (у той час як гарантійний термін у більшості виробників становить 5-10 років). Звичайно , топки , які виготовлені за принципом подвійного корпусу набагато більш досконалі в технологічному плані , ніж чавунні збірні топки , а значить і їх ціна на порядок више.Механізм Підйому двері камінної топки дозволяє зафіксувати дверцята в будь-якому положенні
 
 
Механизм Подъема двери каминной топки позволяет зафиксировать дверцу в любом положении
Підйом двері .
Як вже говорилося , функція підйому двері прибирає двері вгору в конструкцію каміна , прибираючи таким чином перешкоду перед відкритим вогнем. Така функціональна можливість дозволить Вам затишно влаштується перед каміном і насаджуватися видом відкритого вогню холодними зимовими вечорами . У разі необхідності швидко залишити приміщення Ви можете завжди закрити дверцята і не турбуватися про пожежну безпеку . Крім цього , топки такого виду також дають можливість службового відкривання дверцят убік або на себе - для зручного чищення скла.
 
Камін кутовий з топкою

Камин угловой с топкой

Бокове скло.
 
Топки і касети , обладнані боковим склом створюють асиметричність каміна при огляді. Такі каміни особливо красиво виглядають в кутовому варіанті.
 
 
Камин с трехсторонней топкой
Трехсторонніе.Камін з тристоронньої топкою
Тристоронні топки воліють обладнати в пристінних каміна у великих приміщеннях , наприклад у вітальні або їдальні. Завдяки тристоронньої топці , огляд на вогонь відкривається на 180 градусів. Звичайно , найкраще розмістити такий камін ближче до центру стіни , залишивши при цьому вільні від меблів зони з боків каміна , це так можливість вільного огляду каміна.
 
Призматичні і Напівкруглі .
Кутовий камін з топкою - призматичним склом таких топках вбудовано опукле скло , через це панорамний огляд вогню значно поліпшується. Як правило , такі топки вбудовуються в кутові каміни з симетричними полями. Однак важливо знати , що використовуючи такі топки , необхідно повторити контур скла каміна , тому досить витратним виходить оформлення радісних камінів через складність виконаної роботи.
 

Угловой камин с топкой - призматическое стекло

Два фасада.Двухстороння топка FONDIS
Топки двостороннього типу як правило використовуються для камінів , які поділяють кілька об'єктів. Така топка може вбудовуватися в стіну між об'єктами або використовуватися при створенні архітектурного об'єкта « камін - острівець » , який обладнується між двома об'єктами в одному приміщенні. Крім того , якщо ви обираєте двосторонню топку , це дає Вам можливість поставити в будинку два каміни , будь то однакові , будь то абсолютно різні за стилем каміни для різних кімнат .
 
 
Двухстороння топка FONDIS
Камін з широкоформатною топкою
Широкоформатні .
Нове віяння в дизайні камінних топок - топки з широкоформатними пропорціями , в яких ширина отвору / скла топки майже в 2 рази більше , ніж висота - в результаті ми отримуємо камін , в який можна закладати дрова великої довжини. Крім цього , ваш будинок або квартира буде прикрашати камін з абсолютно новим і цікавим дизайнерським рішенням , особливо цікавим такий камін буде для любителів мінімалізму в інтер'єрі.
 

Камин с широкоформатной топкой

Вертікальние.Вертікальная топка для каміна
Вертикальні топки - ще один варіант вдосконалених камінів. Вертикально виготовлені дизайнерські топки (тобто висота більше ширини ) максимально відкривають огляд вогню по висоті і , як правило , використовуються в основному в модернових ексклюзивних камінах .
Панорамна топка для каміна
 
Панорамні .
 
Вертикальная топка для камина
Така топка відкриває огляд на вогонь по всьому радіусу кола , а це дає можливість встановити кругової камін в центрі приміщення .
 
Подвійне згорання .
Функція дожигания продуктів згоряння деревини (диму і чадного газу). Такі установки все частіше використовуються європейськими виробниками в зв'язку з появою все більш жорстких норм, що обмежують викиди СО та твердих залишків горіння в атмосферу. Крім цього , завдяки додатковому допалюванням диму , збільшується теплова продуктивність каміна (від 5 до 20 %). Існують два способи системи подвійного згоряння - подача попередньо нагрітого повітря у верхню зону полум'я , дожигание димів в каталізаторі або розпеченому каналі / камері , і т.д. , в тому числі. комбіновані системи , що дозволяють добитися практично нульовий емісії СО та твердих часток. Разом з цим , топка такого типу зменшує засмічення димоходу смолами і сажею , завдяки чому знижується необхідність частого обслуговування каміна і , природно , збільшується його безпеку ( знижується ризик самозаймання в димоході ) .
Новини теми ...
 

Панорамная топка для камина

З вентилятором.
Камінні топки , зі стандартно вбудованою системою динамічного нагнітання повітря в конвекторе ( вентилятором) , сприяють створенню повітряної опалювальної системи на основі каміна. Така система дозволяє швидко розподілити виходить від каміна тепло в інші приміщення у разі , якщо нормальне теплове розподіл за допомогою природної конвекції виконується проблематично або взагалі не виконується ( приміщення горизонтально віддалені від каміна) .
Увага! На сьогоднішній день вентилятори для камінів також виробляються як окремі блоки з різним рівнем продуктивності і функцією їх підключення до будь-якого каміна з конвекційним контуром. Саме таке обладнання може вийти дешевше , ніж заводський камін з вбудованим вентилятором , хоча вбудована вентиляційна система володіє великим рівнем комфорту у використанні.
 
Акватопкі .
Такі топки називаються також топками « з водяною сорочкою » або « з водяним контуром », або « термокаміни ». Така система грунтується на інтеграції каміна в систему водяного опалення та гарячого водопостачання приміщення. Акватопкі оснащені теплообмінником , в якому робоча рідина нагрівається під час згоряння палива в каміні. Наступне підключення каміна до системи виконується так само , як і підключення твердопаливних котлів. Важливо знати , що якщо ви зупиняєте свій вибір на аквакаміни , вам знадобляться додаткові елементи , що не входять до складу базової поставки , а саме : водяний насос , клапани , розширювальний бак , трубопроводи та ін , тобто слід розрахувати місце установки даних агрегатів , а також їх вартість та спеціалізовані роботи майстрів монтажу. Також для ефективної роботи такої системи необхідним є наявність безперебійного насосного та автоматичного електроживлення.
 

Мультиэнергетический камин - схема системы отопления и кондиционирования

Розумний камін.
Мультіенергетіческій камін - схема системи опалення та кондиционирования.Находятся на вершині еволюції камінних установок. Для споживачів України , така система поки що вважається дуже дивною і дорогий , проте в Європі такі каміни вже кілька років використовуються з великою популярністю . Сенс такої установки полягає в тому , що виробники вирішили поєднати різні джерела енергії в одному агрегаті - каміні. Вперше така система була зроблена компанією FONDIS ( Франція ) , популярної , завдяки своїм інноваціям у сфері альтернативного опалення. У світі такі каміни відомі як мультіенергетіческіе і представляють із себе дров'яні каміни з нагнітанням , кондиціонером і тепловим насосом повітряного типу з зовнішнім блоком , які об'єднані в одному агрегаті . У результаті ми отримуємо особливу систему клімат -контролю , яка здатна автоматично забезпечити охолодження або обігрів об'єктів площею майже в 200 м2. Робота такої установки відбувається на дровах , як правило , в зимовий період при необхідності посиленого опалення. Головні особливості такої системи - компактність , універсальність , сучасний дизайн , низький рівень вартості установки і обслуговування , плюс до всього рівень енергонезалежності вашого будинку збільшується без шкоди для навколишнього середовища.
 
Ви можете задати будь ПИТАННЯ ПО камінних топки нашому консультанту 

Новини
Якщо ви замислюєтеся про покупку камінного устаткування , обов'язково вивчіть новинки і останні тенденції ринку. Будьте в курсі останніх новин.